Волшебниот рид, том 2
Арс Ламина

Волшебниот рид, том 2

Шифра на артикл: 001540
ISBN: 9786082297293
Код на производителот: 1540
Автор: Томас Ман
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Томас Ман, според мислењето на многумина, е најголемиот германски писател на совремжената епоха. Колку и да изгледа мачна тежината на овој пиетет, авторот на (меѓу другото) Буденброкови, Волшебниот рид, Смрт во Венеција и Јосиф и неговите браќа се чини способен истиот да го поднесе со леснина што веројатно им е туѓа на англиските или француските автори опишувани на сличен начин: признат уште по својата 26 година кога го објавува Буденброкови, Нобеловец од 1929 година, Ман од почетокот до крајот на својата долга писателска кариера како да не си дозволува оддишка и својот опус неуморно го збогатува со нови ремек-дела.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Томас Ман
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници448

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB