Независен народ, том 1
Арс Ламина

Независен народ, том 1

Шифра на артикл: 001635
ISBN: 9786082299204
Код на производителот: 1635
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој двотомен романескен еп е трагедија за човекот кој е толку горд што е подготвен да жртвува се. Книгата зборува за Бјартур од Летниковец, за неговото семејство (особено неговата поќерка Аста Солилја) и за ‘светската војна’ што тие ја водат против безмилосните исландски предели во кои живеат и против демоните, замислени или вистински што ги населуваат тие предели. По многу примени и зададени удари, борбата се сведува на една исконска дилема: дали е подобто да се живее сервилно, но удобно или слободно, но сиромашно? За Бјартур ова прашње има само еден можен одговор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Халдор Лакснес
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB