Сатирикон
Арс Ламина

Сатирикон

Шифра на артикл: 001770
Баркод: 9786082301082
Код на производителот: 1770
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сатирикон по многу нешта е специфично, единствено и интригантно книжевен дело. Историјата на самиот пишан текст наликува на роман полн со пресврти, мистериозност и драматичност – фрагментиран во различни ракописи што биле откривани во различни периоди и на различни локации. Авторот е Тит Петрониј Арбитер, токму оној за кого пишува Тацит во своите Анали: човек од доверба на царот Нерон, неофицијално прогласен за неприкосновен арбитер по прашањата на добриот вкус (елеган¬тиае арбитер) на царскиот двор, кој во 65 или 66 година од нашата ера извршил самоубиство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Гај Петрониј Арбитер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2012
Број на страници152

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB