Дон Сегундо Сомбра
Арс Ламина

Дон Сегундо Сомбра

Шифра на артикл: 002085
ISBN: 9786082470917
Код на производителот: 2085
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Главниот лик ја започнува својата приказна во едно село во огромните аргентиски пампи. Бегајќи од злоставувањето на неговите две тетки, тој завршува на улица, каде случајно наидува на гаучото Дон Сегундо Сомбра со кого тргнува во авантура низ пампите. По пат наидува на секакви случки со месното население, а бројните ризици, забави, танци го зацврстуваат и градат неговиот карактер. Тој учи како да го припитоми жживотот но само толку колку да може да ги контролира работите, но никогаш да не го скрши нивниот дух во стерилна „цивилизираност.“ Настаните се развиваат така што неговиот жживот доживува целосен пресврт во насока каква што никогаш не очекувал.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Рикардо Гвиралдес
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници210

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB