Бувар и Пекише
Арс Ламина

Бувар и Пекише

Шифра на артикл: 002110
ISBN: 9786082300849
Код на производителот: 2110
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во ремек-делото на Гистав Флобер, Бувар и Пекише, двајца маргиналци-идеалисти, по професија писари во една административна канцеларија во Париз, се поврзуваат со заемно пријателство. Како резултат на наследството на едниот и на заштедите на другиот, тие решаваат да ги поминат своите последни денови на една фарма во Нормандија. За време на таа повлеченост, поради потребата за експериментирање, како и поради нивната јед за опсервација и за теориски знаења коишто се претвораат во манија, тие се обидуваат во најразлични области – почнуваат со откривањето на светот на земјоделството за потоа да се оддадат на едно вистинско инвентирање на човечките знаења преку низа енциклопедиски истрајувања, кои, меѓу другото, се однесуваат на науката, на моралот, на религијата, на филозофијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Гистав Флобер
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2012
Број на страници306

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB