Писма
Арс Ламина

Писма

Шифра на артикл: 002121
Баркод: 9786082470924
Код на производителот: 2121
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во зачудувачки и во многу нешта трагични околности, на почетокот на 1926 година, се соединуваат тројца големи европски поети. Најстариот од нив, Рајнер Марија Рилке, во тоа време има навршено 50 години и јивее во швајцарија, во осамениот мал замок Мизо. И токму таму, во местенцето Вал-Мон, во мај 1926 година, почнува неговата преписка со младите руски поети – Борис Пастернак и Марина Цветаева, врсници, пријатели и веќе четиригодишни преписници. И сè почнува случајно: сликарот Леонид Осипович Пастернак, таткото на Борис, му пишува по долги години писмо на Рајнер Марија Рилке, на кое еден од најголемите германски поети одговара, меѓу другото, и со прибелешката дека ги добил песните на неговиот син и дека му се допаднале.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Рилке, Пастернак, Цветаева
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници258

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB