Портрет на уметникот како млад пес
Арс Ламина

Портрет на уметникот како млад пес

Шифра на артикл: 002136
ISBN: 9786082473871
Код на производителот: 2136
Автор: Дилан Томас
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Портрет на уметникот како млад пес“ е збирка од десет раскази, јивописен колај на спомени од детството на Дилан Томас што го комбинира лиризмот на неговата поезија со искричавиот и зајадлив хумор на популарната радиодрама „Под млечната шума“. И сосема е мал бројот на авторите што успеале да ги евоцираат толку успешно мистериите и авантурите на раната возраст, на младешката љубов и неостварените соништа, на смртта надвисната над две разиграни деца. Причината е видлива од почеток, уште од првата страница: Томас го црпи материјалот од најдлабоките рудници на своето „јас“, диво раскопувајќи околу срцето, внимателно чистејќи ги грубите форми низ раскошен јазик за конечно да ги излоји пред нас исполираните дијаманти на сепството во сиот нивен огледален блесок.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Дилан Томас
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB