Том Џонс : историја на едно најденче, том 3
Арс Ламина

Том Џонс : историја на едно најденче, том 3

Шифра на артикл: 002637
Баркод: 9786082470290
Код на производителот: 2637
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Насликувајќи цела низа карактери наспроти платното на фаличната, но добродушна природа на епонимниот главен лик, Хенри Филдинг – уште во еден од најраните романи во историјата на англиската книжевност – во дискурзивно постмодерната структура на својот роман, наоѓа начин да ги вмрежи и своите размислувања за лошите автори и критичари, за фанатичниот методизам, за природата на уметноста и значењето на тоа да се биде автор, за смислата на човекувањето. И сепак, во ниту еден момент да не ја запостави својата приказна. А токму ова е една од чудесните одлики на овој роман: читателот не може да ја заборави ниту фабулата, ниту ликовите, но исто така ниту нивниот заборав од страна на Филдинг. Ова е последниот од трите тома на „Том Дјонс“ во оваа едиција и тој ја опфаќа последната третина од 18-те книги што го составуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Хенри Филдинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници298

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB