Записите на ловецот, том 2
Арс Ламина

Записите на ловецот, том 2

Шифра на артикл: 002822
Баркод: 9786082297354
Код на производителот: 2822
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Можеби делумно одговорни и за подобрувањето на состојбата на селаните во Русија, Записите на ловецот на И. С. Тургенев е реалистичен, објективен приказ на жживотот на занемарените. Токму ова е суштественото значење и заслугата на оваа книга според уште еден дјин на руската литература, Л. Н. Толстој: Тургенев „успеал во епохата на закрепостеност да го осветли жживотот на селаните и да ги осенча неговите поетски страни“ и да најде во рускиот народ „повеќе добро отколку лошо“. После раскошните тоалети во балските сали, расказите во Записите на ловецот му откриваат на рускиот читател еден нов, многу побрутален но и многу пореален свет – светот на закрепостените селани.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Иван Сергеевич Тургенев
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB