Чочара
Магор

Чочара

Шифра на артикл: 003037
ISBN: 9786082233123
Код на производителот: 3037
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Алберто Моравија е една од најмаркантните личности на италијанскиот ЏЏ век. Тој е пример за интелектуалец-писател, кој се занимавал со литература и новинарство, а истовремено будно ги следел и активно реагирал на најзначајните превирања на општествжената сцена во своето време. чочара е еден од најголемите италијански романи, детален, богато нијансиран и крајно потресен портрет на жживотот на обичните луѓе во хаосот на Втората светска војна. Но, треба да се истакне дека не станува збор за некое „блуткаво“ антивоено дело, туку книга што успева да ги долови човековите судбини во сите остри, болни, глупави, а понекогаш и комични детали што само најдобрата литература може да ги донесе. Романот може да се чита и преку алегоричен клуч: силувањето на беспрекорно душевната, доблесна и чесна млада девојка е симболична слика на падот, кој го доживува италијанското општество со појавата на фашизмот...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Алберто Моравија
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници292

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB