Утопија
Магор

Утопија

Шифра на артикл: 003039
Баркод: 9786082230320
Код на производителот: 3039
Автор: Томас Мор
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Утопија – местото што не постои на ниту една географска карта – е идеалниот остров на кој веројатно секој човек би сакал да живее. Тоа е синоним за беспрекорното уредување на државата и на односите меѓу луѓето, каде што нема никакви судири и војни. Секој работи колку што може, секој има колку што му треба. Целиот начин на жживот и сите институции се уредени така за да му носат полза на поединецот. човекот е центарот на тој мал, совршен универзум.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Томас Мор
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници163

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB