Бајка
Арс Ламина

Бајка

Шифра на артикл: 003440
ISBN: 9786082479293
Код на производителот: 3440
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
,,Бајка е алегориска приказна, чие дејство се одвива во Франција за време на Првата светска војна, и тоа во период од една недела во 1918 година. Капларот Стефан, кој претставува реинкарнација на Исус, им наредува на своите трупи , вкупно 3.000, да не ги извршуваат наредбите и да не учествуваат во бруталната робовска војна. За возврат, Германците не напаѓаат а војната престанува кога и двете страни ќе сфатат дека за војна се потребни двајца.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Вилијам Фокнер
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници520

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB