Декамерон 2
Магор

Декамерон 2

Шифра на артикл: 003627
ISBN: 9786082230283
Код на производителот: 3627
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најпознатата збирка новели на сите времиња, Декамерон, со разновидноста на наративните ситуации и беспрекорната чистота на стилот, потврдува дека класикот на италијанскиот ЏИВ век, Џовани Бокачо, сè до денес останува нендминат мајстор на краткото раскаување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Џовани Бокачо
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници247

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB