Осаменоста на простите броеви
Магор

Осаменоста на простите броеви

Шифра на артикл: 003628
Баркод: 9786082234014
Код на производителот: 3628
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Осаменоста на простите броеви е еден од најнаградуваните италијански романи од последнава деценија, книга што уште во првата година од објавувањето е продадена во повеќе од еден милион примероци. Романот во 2008 година ја добива најзначајната литературна награда во Италија, наградата „Стрега“, како и наградата „Кампиело“ за дебитантска книга. Осаменоста на простите броеви претставува блескава медитација за осаменоста, за љубовта и за тоа што значи да се биде човечен. Главни протагонисти се Аличе и Матија, двајца млади луЌе чиј живот поминува во знакот на осаменоста.„Хипнотизирачки портрет на млад ма и ена чија повредена внатрешност во текот на годините ги спојува и ги одвојува еден од друг. Исклучителна интерпретација на она што би моело да се нарече емоции на субатомско ниво.“Њујорк тајм
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Паоло Џордано
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници268

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB