Есеи
КСЦ Полица

Есеи

Шифра на артикл: 003841
ISBN: 9786084721833
Код на производителот: 3841
Достапно веднаш
0 МКД
353 МКД
353 МКД
5,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
:итајќи ги блескавите есеи на самиот Владимир Набоков – есеите чиј избор се објавува во оваа книга – моеме да го детектираме, најпрвин, начинот на кој самиот автор ги чита и ги толкува книевните дела на своите големи претходници, меЌу кои се Достоевски, Гогољ, Толстој, :ехов... ама и редица „неруски“ писатели. Моеме, потоа, вистински да уиваме во начинот на кој еден супериорен познавач на материјалот што е предмет на толкувањето, познавач кој – притоа – и самиот е супериорен писател (плус редок ерудит, плус компетентен мислител, плус врвен стилист...), есеизирајќи за книгите што сите сме ги читале, ама никогаш вака како што тој ги чита за(ради) нас, успева да нè заведе до тој степен што навистина чувствуваме дека повторно го откриваме светот!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Владимир Набоков
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници431

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB