Пајакот
Арс Ламина

Пајакот

Шифра на артикл: 004830
ISBN: 9786082479675
Код на производителот: 4830
Автор: Анри Троја
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сите околу него ги затвораа очите. Понекогаш, имаше чувство дека не се успива за да може да го издржи бескрајното дејствување на жживотот. Внимателна бесчувствителност ги заматуваше маките на другите. Само тој беше буден, прониклив, духот и телото бистри. По смртта на неговиот татко, жерар е единствениот машки член на семејството Фонсек. Со кревко тело и здравје, со бистар, но разбрануван ум, ретко излегува и чувствува вистинска одвратност кон човечкиот род. Под неговиот јарем, неговите три сестри се обидуваат да дојдат до својата слобода бегајќи од посесивноста на својот брат. Но, жерар е ранет од толкава неблагодарност и не можејќи да ја поднесе мислата да биде отфрлен, е подготвен на се за да ги спречи нивните планови за мажачка. Од своето дувло, тој ги ткае нитките на раздорот ризикувајќи да загуби се, семејството и разумот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Анри Троја
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB