Мандарините, том 1 и 2
КСЦ Полица

Мандарините, том 1 и 2

Шифра на артикл: 004917
Баркод: 9786084780946
Код на производителот: 4917
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
живописен, искрен и реален, најпознатиот роман на Симон де Бовоар,Мандарините, ни дава соголен поглед на париското интелектуално општество од крајот на Втората светска војна. Полуавтобиографскиот роман на Де Бовоар се осврнува на обидите на левичарските интелектуалци да го напуштат својот елитен мандарински статус и да се вклучат во политичкиот активизам. Во книжевните приказни на оние околу неа -жан-Пол Сартр, Алберт Ками, Артур Кестлер, Нелсон Алгрен-де Бовоар прави дисекција на емоционалните и филозофските струи на нејзиното време. Текст што е истовремено привлечна драма и интригантна политичка приказна,ќМандаринитеќ е емоционалната одисеја на една жена растргната меѓу нејзините внатрешни желби и нејзиниот јавен жживот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Симон де Бовоар
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници860

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB