Човековата судбина и други раскази
КСЦ Полица

Човековата судбина и други раскази

Шифра на артикл: 005514
Баркод: 9786082052960
Код на производителот: 5514
Достапно веднаш
0 МКД
353 МКД
353 МКД
5,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
човековата судбина спаѓа меѓу најуспешните книжевни остварувања на шолохов и, според критиката, заслушува посебно место дури и во најстрогите антологии на светскиот расказ, но и другите раскази на овој великан на руската и светската литература содржат елементи на велиcхина и уметниcхка трајност, без оглед на тоа што во нив можат да се уоcхат и низа раскажуваcхки неотпорности, главно како резултат на возраста на авторот додека ги создавал. Затоа, без разлика на изјавата на шолохов дека од повеќето раскази тој би се дистанcирал, кога би било можно и дека во нив има многу наивно и детски беспомошно, тие остануваат вистинско сведоштво за едно драматиcхно и бурно време и за исклуcхителните креативни можности на еден од најголемите мајстори на книжевната уметност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Михаил Шолохов
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници244

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB