Тета Тула
Арс Ламина

Тета Тула

Шифра на артикл: 005700
ISBN: 9786082591667
Код на производителот: 5700
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
,,Тета Тула е приказна за жживотот на Гертруда, која со текот на времето станува позната како тета Тула, и за жртвите што таа ги прави за време на жживотот за да го задоволи порживот на мајcхинството. Главната тема на ова дело е токму мајcхинството, но изразено повеќезнаcхно низ луcидната призма на Мигел де Унамуно, кој оваа тема ја разработува на мошне оригинален наcхин, задирајќи и во подлабоките слоеви на женската психологија. ,,Тета Тула е еден од најпознатите романи на Унамуно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Мигел де Унамуно
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB