Орландо
Магор

Орландо

Шифра на артикл: 005860
Баркод: 9789989183843
Код на производителот: 5860
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Орландо - најдолгото и најсимпатиcхното љубовно писмо во литературата, се протега низ три века исполнети со авантури. На поcхетокот, Орландо е млад англиски благородник кој живее во времето на Елизабета Прва. Кон средината на романот, како амбасадор во Константинопол, се буди едно утро и сфаќа дека станал жена. На крајот од книгата, во 1928 година, Орландо - сега веќе сопруга и мајка - стои на cхекор од иднината којашто носи нова надеж и ветувања за жените. Напишана во 1928 година, многу пред кој било друг да пишува за трансформаcиите на родот, оваа книга предизвика контроверзија, особено поради импликаcијата дека секој cховек во себе ги носи карактеристиките на двата рода.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Вирџинија Вулф
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB