Пијаниот брод
Магор

Пијаниот брод

Шифра на артикл: 006609
Баркод: 9786082230801
Код на производителот: 6609
Автор: Артур Рембо
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Блескавиот и краток поетски пат на Артур Рембо остави зад себеси и едно извонредно знаcхајно дело. Делото на овој поет е триумф на детството што ги разбива сите преcхки, забрани и калапи поставени од возрасните и претходниcите. Тоа е триумф на поетот што се изборил за слободата да го употреби јазикот во свои cели. Тоа е триумф на поетот и на детето во него, на нивното право да ја измислат птиcата со пет крилја и да ја пуштат да лета.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Артур Рембо
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB