Злосторството на Силвестер Бонар
Магор

Злосторството на Силвестер Бонар

Шифра на артикл: 007260
ISBN: 9786082230528
Код на производителот: 7260
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Злосторството на Силвестер Бонар е дело со кое се прослави добитникот на Нобелова награда за литература, Анатол Франс. Главниот лик на овој роман, Силвестер Бонар, е високопоcхитуван академик, среќен и задоволен од својот жживот меѓу полиcите со книги. Но откако ќе запознае една девојка, работите поcхнуваат да се менуваат... Бонар извршува злосторство. За многумина тоа и воопшто не е злосторство, но според правото, станува збор токму за тоа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Анатол Франс
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници235

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB