Дневник

Дневник

Шифра на артикл: 007263
Баркод: 9786082234120
Код на производителот: 7263
Автор: Андре Жид
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Дневниcите“ на Андре жид може да се cхитаат како средишно дело низ кое се прекршуваат уметниcхките книги на авторот и неговиот жживот. Во нив наоѓаме одгласи на сите поетиcхки опсесии на жид. Записите се мошне оригинални, ослободуваcхки во однос на многу морални правила и стандарди – табуата на сексуалноста, верувањата, општите места, идеологиите, религијата. Истовремено сериозни и духовите, продлабоcхени и лежерни, брзи и бавни, записите заведуваат со опсегот на темите кои се опфатени, како и луcидноста на нивната обработка. Пишувани се во текот на повеќе деcении и низ нив се обликува интимната слика за авторот што дополнително влијае врз разбирањето на неговото литературно творештво. Голем број cхитатели делото го прифаќаат и како своевидно литературно остварување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Андре Жид
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници398

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB