Белкиновите раскази

Белкиновите раскази

Шифра на артикл: 008233
ISBN: 9786082232065
Код на производителот: 8233
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Александар Сергеевиcх Пушкин (1799-1837) е најзнаcхајниот претставник на ро- мантизмот во руската литература. Белкиновите раскази е cиклус од пет незави- сни раскази, формално поврзани меѓу себе само преку нараторот Иван Петровиcх Белкин. Темите и фабулите се разновидни: cховек којшто долги години ја подготвува од- маздата за нанесжената навреда, кога ќе дојде мигот, великодушно ќе му прости на навредуваcхотч замена на идентитети и пикантните ситуаcии што произлегу- ваат од тоач мал занаетcхија од престолнината, кого едно фантастиcхно и ужасно ноќно доживување, макар за кратко, го вади од неговиот монотон и предвидлив жживотч велиcхината на татковата лјубов и способност да проштава кај еден мал и осамен државен службеник.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Александар С. Пушкин
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници72

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB