Додека умирав
Слово

Додека умирав

Шифра на артикл: 009799
ISBN: 998910347X
Код на производителот: 9799
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вилијам Фокнер е еден од најдобрите и најславените американски писатели. Неговите описи за животот и природата на јуните краишта во Америка постојано се препрочитуваат и слават. Покрај тоа ја има два пати добиено Пулиcеровата награда и успеал да влезе помеЌу престината листа на луЌе кои добиле Нобелова награда за литература. „Додека умирав“ е едно од неговите најславени дела. Го опишува мачниот и долг проcес на семејството Бундрен додека се обидува да го пренесе мртвото тело на Еди од гратчето во коешто ивеат до местото каде што Еди израснала и местото каде што изразила елба да биде закопана, затоа што таму биле закопани сите роднини од нејзината фамилија. Патот е мачен , бидејќи водата е надојдена и им се случуваат многу непријатности во текот на патувањето. Секој член од семејството си е посебна приказна и всушност cелото патување е прикаано низ очите на различни членови од семејството, а на моменти Фокнер не враќа назад во минатото преку раскаувањата на самата Еди.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Вилијам Фокнер
Издавач Слово
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници195

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB