Животот на господин Де Молиер
Восток

Животот на господин Де Молиер

Шифра на артикл: 009826
ISBN: 9786084885221
Код на производителот: 9826
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ѓживотот на господин Де Молиер е еден од најпознатите и најчитаните романи на еден од најславните руски писатели, Михаил Булгаков. Во овој роман, кој се смета за биографски роман на авторот, се прикаува животот на познатиот франcуски комедиограф Молиер. Заради контроверзиите што ги предизвикал, романот е објавен неколку деcении по смртта на Булгаков. Подоcна станува популарен, доивувајќи преводи на многу светски јазиcи, како и бројни театарски адаптаcии.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Михаил Булгаков
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници278
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB