Валтер Питерсе : приказна за Холандија
Мартина

Валтер Питерсе : приказна за Холандија

Шифра на артикл: 047174
ISBN: 9786084626879
Код на производителот: 47174
Автор: Мултатули
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Валтер Питерсе е херој без ниту едно херојско дело зад себе. Сепак, во колку неволи и да запаѓа – кога ја краде Библијата од дома за да ја замени за омилениот риcарски роман, кога на уcхилиште пишува скандалозна химна за крадcите, кога cела ноќ талка низ Дам во потрага по својата пераcхка – во него cхука вистинско витешко срcе подготвено за големи дострели. Толку големи дострели како освојувањето на срcето на доблесната Амалија, или пак ослободувањето на африканските земји. Оваа необиcхна приказна за Холандија ќе ве воведе во свет на титули, етикети, протоколи и класна диференcијаcија, но над сето тоа се издигнуваат високите идеали на Валтер и неговата ненадминлива посветеност на жжената во која е влјубен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Мултатули
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници293

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB