Мемоарите на Шерлок Холмс
Арс Ламина

Мемоарите на Шерлок Холмс

Шифра на артикл: 054277
ISBN: 9786082674216
Код на производителот: 54277
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најпознатиот детектив на светот продолжува да ја демонстрира својата брилијантност во решавањето на најразлични, бизарни случаи. Исчезнат коњ ден пред важна трка; скриено богатство во прастара куќа; пациент кој се појавува и исчезнува – сите овие случаи тој ги решава со помош на верниот д-р Вотсон, но и на својот генијален, мрзлив брат, Мајкроф Холмс. Сепак, притаено зло го обвива Лондон: се ближи соочувањето со проф. Моријарти, најголемиот непријател на Шерлок Холмс, а малите случаи стануваат обични нишки во интернационалната злосторничка мрежа на криминалниот гениј. Книгата „Мемоарите на Шерлок Холмс“, објавена во 1893 година, е втората збирка раскази на култниот детектив и неговиот помошник. Оваа книга содржи неколку од најдобрите приказни на Артур Конан Дојл, меѓу кои се вбројуваат „Сребрениот блесок“, „Мазгрејвскиот ритуал“ и „Последниот проблем“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Артур Конан Дојл
Издавач Арс Ламина
Возраст 12+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници264

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lewis Sinclair
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB