Незгодите на новиот ѓавол
ПНВ Публикации

Незгодите на новиот ѓавол

Шифра на артикл: 054479
ISBN: 9786082650968
Код на производителот: 54479
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сатаната има проблем: Господ дошол до заклучок дека не е фер да се праќаат човечките души во пеколот, ако тие воопшто и не се способни да живеат праведен живот на земјата. Ако се докаже дека тоа е така, тогаш пеколот ќе биде затворен, а човечката раса ќе биде целосно збришана и прогласена за несреќна грешка. На Сатаната му е дадена шанса да докаже дека човечките суштества се способни да се стекнат со спасение, за на тој начин да го спаси опстојувањето на пеколот, ако се согласи да живее како човек и ако успее да живее праведен живот. Свети Петар предлага дека ако Сатаната живее како фармер има најдобри изгледи да успее во тоа, поради палетата несреќи и маки што ќе треба да ги издржи. И така, Сатаната завршува назад на земјата, живее живот под името Јурка, човек голем како мечка, експлоатиран кираџија на една запустена естонска фарма. Неговото трпение и добра волја се ставени на тест од местенките и шемите на неговиот бескрупулозен газда, како и од социјалната и религиозната хипокризија
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Антон Х. Тамсааре
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници264

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB