Скарлетното слово
Магор

Скарлетното слово

Шифра на артикл: 056475
ISBN: 9786082232010
Код на производителот: 56475
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот на Натаниел Хоторн се смета за ремек-дело на американската литература и класична морална студија. Дејството се случува во пуританската Нова Англија. Главниот лик е Хестер Прин, млада жена која има родено вонбрачно дете. Таа е принудена на својот фустан да ја носи скарлетната буква А како казна за прељубата што ја извршила. Скарлетното слово е првиот американски психолошки роман, прецизна студија на пуританското општество, лажниот морал што тоа го застапува и потребата на индивидуата да се издигне над сопствениот контекст. Со ова дело Хоторн постигнува заслужена слава, а од страна на голем број критичари ќе биде прогласен за „најголем американски писател“ роден во 19 век.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Натаниел Хоторн
Издавач Магор
Боја Црвена
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници232

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB