Робинсон Крусо
КСЦ Полица

Робинсон Крусо

Шифра на артикл: 057448
Код на производителот: 57448
Автор: Даниел Дефо
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Робинсон Крусо е еден од најпопуларните и најчитани романи на сите времиња. Уште од своето појавување, па до денес, оваа книга доживува бројни преводи, имитации и адаптации. Најчесто се споменува како пионерско дело на модерниот реалистичен роман, книга со која се воспоставени стандардите на овој литературен жанр. Дефо преку оваа приказна успева да создаде повеќезначаен роман за авантурата, осаменоста,борбата на човекот против силите на природата. Книгата е возбудлива комбинација од духовна автобиографија и прецизна анализа на природата на човекот како општествено битие.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Даниел Дефо
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници310

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB