Вештерката Лоис
ПНВ Публикации

Вештерката Лоис

Шифра на артикл: 093792
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мрачната новела на Елизабет Гаскел, сместена во времето на ловот на вештерки во Салем, разгатнува многу за човечкото соучесништво во злосторства. Останувајќи без родители, Лоис е принудена да ја напушти англиската парохија што и била дом и да отплови за Америка. Богобојазливата и чесна девојка, се чини нема од што да се плаши во новиот живот. Сепак, откако станува член на нејзиното далечно семејство, таа открива дека љубомората и неслогата се постојано присутни, а нејзините братучеди се склони да покажуваат со прстот кон натрапникот. Бидејќи сиот Салем е зафатен од страв од натприродното, токму нејзиниот дом е местото каде што таа е во најголема опасност. Лоис е осамена и исплашена, а зборовите на една стара глетва се враќаат да ја прогонуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Елизабет Гаскел
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници109

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB