Бегство во Будим

Бегство во Будим

Шифра на артикл: 094259
ISBN: 9786082015071
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е една од најдобрите класици од чешката книжевна ризница, која има моќ да инспирира дури и денес поради разбирливиот и модерен дискурс што ја прави актуелна и блиска до современиот читател. Кога раскажува Ванчура, тоа го прави со љубов. А љубовта ги објаснува сите мистерии и ги поништува сите други закони. Покрај љубовта како основа за одредени животни одлуки, главната линија на акција во оваа книга се неуспешните соништа. Романот го следи животот на Јана, млада студентка која живее во Прага и бега со нејзиниот љубовник во Будим. Нејзиното бегство и напуштањето на нејзината мајка ги изненадува и ги разочарува сите. Но, откако се мажи за својот сакан, таа наскоро сфаќа дека љубовта не е доволна за да се обезбеди среќа…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Владислав Ванчура
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници212
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB