Мизерна
Мартина

Мизерна

Шифра на артикл: 063982
ISBN: 9786084995166
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првиот роман на Халит Зија Ушаклигил, „Мизерна“, кој го напишал во 1887 година, кога бил млад писател во своите дваесетти, е приказна за Мазлуме, која била оставен сама на млада возраст и била одвлечена од просење до најстрашните длабочини на светот, вител наречен проституција. Имено, „Мизерна“ ја раскажува приказната за една жена што има социјални проблеми и што е обземена од страдањата и неволјите на животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Халит Зија Ушаклигил
Издавач Мартина
Боја Мултиколор
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници203

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB