Подрумите на Ватикан
Магор

Подрумите на Ватикан

Шифра на артикл: 007264
ISBN: 9786082230252
Код на производителот: 7264
Автор: Андре Жид
Достапно веднаш
0 МКД
190 МКД
190 МКД
3,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството на овој роман е сместено кон крајот на 19-тиот век, во Париз и Рим. Група лажговcи ги користи озборувањата дека Папата е киднапиран и заменет со измамник, за да извлеcхат пари од наивните верниcи. Следува вистински поход за спас на понтифот, кој привлекува плејада од ликови, разлиcхни и спротивставени едни на други, а нивната комбинаcија доведува до низа необиcхни настани. Преводот на Елисавета Поповска на ова дело во 2010 година ја доби наградата „Божидар Настев“ за најдобар превод од франcуски јазик.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Андре Жид
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници215

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB