Подарокот од Хамболт
КСЦ Полица

Подарокот од Хамболт

Шифра на артикл: 008797
Баркод: 9786084780366
Код на производителот: 8797
Автор: Сол Белоу
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Подарокот од Хамболт е роман à cлеф за односот на Белоу со поетот Делмор шварc. Приказната ивописно ја истраува променливата врска на уметноста и моќта во материјалистичка Америка. Темата е претставена преку спротивните успеси во кариерата на двајcа писатели, Фон Хамболт Флајшер и неговиот протее :арли Ситрин. Флајшер копнее да го издигне американското општество преку уметноста, но умира во неуспех, а додека пак Ситрин заработува многу пари како писател, особено од претставата на Бродвеј по која се снимил и филм, во кој главниот лик е олиcетворение на Флајшер. Риналдо Кантабиле исто така е забелеителен лик во овој роман, кој всушност се замислува дека е некаков си гангстер и се обидува да му се наметне како пријател на Ситрин.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сол Белоу
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници636

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB