За поетиката
Ад Вербум

За поетиката

Шифра на артикл: 009811
Код на производителот: 9811
Автор: Аристотел
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
И на почетокот на ЏЏИ век, Поетиката на Аристотел е една од најcитираните и највлијателни филозофски расправи што се занимаваат со суштината на уметничкото, воопшто, и со тоа трагедијата, потесно. Според неговиот јазик и структура, делото изгледа современо, со наследството на структуралозмот и други школи на мислата, од крајот на ЏЏ и почетокот на ЏЏИ век, за кои е карактеристична висока формализираност на јазикот. Мислата на Аристотел за уметничкото е поблиска до научното одошто до филозофското.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Аристотел
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници148

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB