Животинска фарма
Антолог

Животинска фарма

Шифра на артикл: 042543
ISBN: 9786082434438
Код на производителот: 42543
Автор: Џорџ Орвел
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една фарма е под окупација на преуморни и малтретирани животни. Со жесток идеализам и со разгорувачки пароли, животните тргнуваат во бунт со идеја да создадат напредок, правда и еднаквост. Смелата борба иницирана од животните ја претвора фармата во целосно демократско општество изградено врз идејата дека сите животни се создадени еднакви. Но дали е сѐ токму така? На крајот, сепак бунтот пропаѓа, а фармата завршува во уште полоша состојба од претходно, под диктатурата на свињата по име Наполеон. Една од најпознатите сатирични басни што некогаш била напишана. Бајка за возрасни, за револуцијата против тиранијата и за тоталитарните режими.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Џорџ Орвел
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници127

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB