Мартинки : конци, плетки и црвено-бели сплетки
Арс Ламина

Мартинки : конци, плетки и црвено-бели сплетки

Шифра на артикл: 004791
ISBN: 9786082590622
Код на производителот: 4791
Достапно веднаш
0 МКД
89 МКД
89 МКД
1,44 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Објавувањето на обичајот Мартинки како дел од светското нематеријално културно наследство и неговото впишување во Репрезентативната листа на УНЕСКО е повод издавањето на книгата за деца Мартинки - конци, плетки и црвено-бели сплетки. Подготвено во пресрет на месецот март, изданието Мартинки - конци, плетки и црвено-бели сплетки го актуелизира и популаризира овој стар обичај. Најмладите читатели ќе ја откријат приказната за мартинките, нивното потекло, значење и употреба, а ќе научат и како сами да направат мартинка. Со интересни информации, како и со практични совети и лесни упатства, оваа книга ќе го разбуди интересот за овој обичај во јавноста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги за подарок
Автор Василка Димитровска, Александра Симова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Louise Kane, John Kane
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Louise Kane
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Louise Kane
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
169 МКД
2,73 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB