Оксфордски убиства
Антолог

Оксфордски убиства

Шифра на артикл: 002528
ISBN: 9786084507864
Код на производителот: 2528
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се раскажува за професор кој заедно со еден студент ги истражуваат низата чудни убиства во Оксфорд, Англија. Сите убиствасе поврзани со математички симболи и шифри кои го најавуваат следното злосторство од долгата серија. Бидејќи сèпочнува со кругот, полицијата брза да го открие убиецот пред да стане преголем. Романот е широкопопуларен во светот и е преведен на многу јазици. Според него е снимен истоимениот холивудски филм со Илајдја Вуд и Дјон Харт во главните улоги. Оксфордски убиства е добитник на престижната награда „Планета“, највисоката парична награда за книжевно дело во светот покрај Нобеловата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Гиљермо Мартинес
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB