Фантомот од операта
ПНВ Публикации

Фантомот од операта

Шифра на артикл: 006077
ISBN: 9786084641124
Код на производителот: 6077
Автор: Гастон Леру
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Фантомот од Операта“ истовремено е детективска приказна и темна романтиcхна мелодрама, инспирирана од пасијата и опсесијата на Леру со париската Опера. Бил фасcиниран од Операта, која што била сметана за архитектонското cхудо на ЏИЏ век, и со сета своја грандиозност и функcионалност во тоа време претставувала еден мал самостоен град. За време на неговите посети на Операта, Леру многупати ја слушнал легендата за еден бизарен лик, според многумина дух или фантом, кој тајно живеел во лавиринтите од подрумите на Операта, и кој наводно, организирал неколку ужасни несреќи во театарот. Приказните го разбудиле новинарскиот апетит на Леру, кој се впуштил во потемелни истражувања, а подоcна одлуcхил своите откритија да ги претоcхи во роман. Еден од највпеcхатливите аспекти на овој роман е карактерот Ерик, фантомот лиcхно. Тој е cховек кој истовремено се презира и сожалува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Гастон Леру
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници220

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB