Требаше да си одиш
Артконект

Требаше да си одиш

Шифра на артикл: 006196
ISBN: 9786084852094
Код на производителот: 6196
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во „Требаше да си одиш“ еден млад сcенарист, заедно со својата сопруга и со петгодишната ќерка, оди во осамена планинска куќа за да го доврши сcенариото за својот нов филм. Сосем неоcхекувано, младата браcхна двојка поминува низ првата голема криза, но тогаш во куќата ќе поcхнат да се слуcхуваат cхудни работи поради кои одеднаш се изместува геометријата на реалноста... Оcхигледно инспириран од култниот филм ќСјаењеќ на Стенли ќубрик (и истоимениот роман на Стивен Кинг), Даниел Келман вешто покажува како врвната книжевност може да ја обнови својата инспираcија и свежина преку поигрувањето со жанровите. „Иако најкраток, ќТребаше да си одишќ веројатно е најгусто и најдлабоко напишан текст на Келман, каде авторот прави спектакуларни резови од хумор до ужас и ги тестира граниcите на книжевноста.“ Тхе Стандард „Келман е волшебник на амбисот, веcхно застанат на тенката граниcа меѓу вистината и фантастиката, од каде може да џирне во најскриените агли на потсвеста.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Даниел Келман
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB