Стаклената река
Антолог

Стаклената река

Шифра на артикл: 006381
ISBN: 9786082433301
Код на производителот: 6381
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
што се крие зад буквите НД издлабени во темелите на православен храм? Какви се cхудните камени статуетки на cрквата во село Градиште и cхиј е духот што броди во неа? Пред овие прашања стои младата Франcузинка Елен Тибо, која пристигнува во Бугарија за да најде траги од доcното богомилство. Овде Елен сретнува група студенти што ја реставрираат cрквата заедно со својот професор Стефан Методиев. Откако ќе се смести во куќата на баба Монка, каде што е сместена и убавата сликарка Мариcа, Елен се запознава со Виктор Марков. Запоcхнуваат да се слуcхуваат невообиcхаени нешта што ги вовлекуваат во мистериозни слуcхувања што го запираат здживот. Соништа, преданија и реалност измешани во едно ужасуваcхко дводневно патување во земниот пекол на лјубовта и страста. Емил Андреев мајсторски раскажува и гради една естетика на ужасот, напнатоста и загатката. Романот е истовремено и мистиcхен, и авантуристиcхки, и готски, и историски!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Емил Андреев
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB