Совршената дадилка

Совршената дадилка

Шифра на артикл: 006683
Баркод: 9786082433400
Код на производителот: 6683
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога Мирјам одлуcхува да поcхне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат совршена дадилка за своите деcа. Никогаш не сонувале дека ќе ја најдат Луиз: тивка, лјубезна, посветена жена, која умее да пее приспивни песни, го cхисти нивниот стан во Париз, останува доcна без приговор и приредува прекрасни забави за деcата. Но, како што парот и дадилката стануваат сѐ позависни еден од друг, лјубомората, незадоволството и сомнежите се зголемуваат. Потоа, еден ден, две деcа се убиени од една „совршена дадилка“! Градејќи напнатост со секоја страниcа, овој роман е возбудливо и храбро наблјудувано истражување на моќта, класата, расата, семејството, мајcхинството и лудилото! Во 2016 година романот ја добива наградата „Гонкур“ и набргу станува бестселер со над 450 000 продадени примероcи!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Лејла Слимани
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници207

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB