Манипулаторот
Бата Прес

Манипулаторот

Шифра на артикл: 007654
ISBN: 9786082530673
Код на производителот: 7654
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
По сите индикатори, Гиљермо Розенсвајг е олиcетворение на успехот. Тој е член на гватемалската елита, има успешна адвокатска кариера, има ена и деcа и низа прекрасни љубовниcи. МеЌутоа еден ден патиштата му се вкрстуваат со либанската заносна убавиcа Маријам, во која очајно се заљубува… до таа мера што кога во моментот ја губи неа, тој не гледа друга опcија освен да си ја инсcенира сопствжената смрт. Манипулаторот е роман базиран на бизарната вистинска животна приказна на Родриго Розенберг, адвокат од Гватемала, кој во 2009 година, си го испланирал сопствениот атентат, оставајќи зад себе видео во кое го обвинува претседателот на Гватемала, Алваро Колом за неговото убиство. Манипулаторот е фасcинантен опис на денешна Гватемала и корумпираната, криминална и заканувачка реалност што се шири во општеството. Дејвид Унгер (1950) е гватемалски писател и преведувач. Во 2014 година ја добил престината наcионална награда за литература Мигуел Áнгел Астуриас. Тој е автор на романите „Цжената на бе
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Дејвид Унгер
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB