Саботна бура
Бата Прес

Саботна бура

Шифра на артикл: 007794
ISBN: 9786082530727
Код на производителот: 7794
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тинејџерката Каси порасна во Лајден, град помеѓу Хаг и Амстердам. Но, нејзината мајка одеднаш одлучува да се преселат во мало село во источна Холандија. Зошто? Каси не знае. Во селото се чувствува изгубе- но и осамено. Работи во супермаркетот на алчниот, суров и лицемерен господин Стру . Се обидува да заработи малку пари, за да може повре- мено од заостанатото село да се врати назад во градот – кај нејзините другари и пријатели. Една сабота, кога заврши со работа, враќајќи се со велосипедот дома каде што живее со мајка ѝ, времето е тмурно и тешко, а таа брза за да не ја фати бура. Брзајќи накај дома, Каси е нападната од четири момчиња. Едниот од нив е Едвин, синот на најмоќниот човек во селото. Додека се обидува да избега од напаѓачите, се искачува до замокот на ридот каде што сама живее една чудна жена. Децата ја викаат вештерка, но многу луѓе ја сметаат за криминалец и тие мислат дека не ѝ е дозволено да го напушти замокот... Лошите работи некогаш можат да нè доведат до нешто убаво. А оние луѓе што на прв поглед изгледаат чудно, па дури и опасно, можат да ни станат најдобри пријатели. Дури и повеќе од тоа... Во потрагата по семејните корени, се случуваат вистински драми, а навлегувајќи во светот на возрасните, Каси ја доживува и својата прва вистинска љубов. „Саботна бура“ се занимава со прашањето да се бега или да се бори?! Целата сторија е проникната со цивилизациските и современите дилеми на западноевропските држави...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Мартине Гласер
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници218

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB