Девојката од мочуриштето
Издавачки центар ТРИ

Девојката од мочуриштето

Шифра на артикл: 008755
ISBN: 9786082306643
Код на производителот: 8755
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гласиштата за Девојката од мочуриштето со години круат низ Баркли Коув, тивкото гратче на брегот од Северна Каролина. Кога кон крајот на 1969 година богатиот :ејс Ендруз ќе биде пронајден мртов, сомнеот на мештаните веднаш паЌа врз Каја Кларк, таканаречжената Девојка од мочуриштето. МеЌутоа Каја не е онаква каква што ја опишуваат. :увствителната и остроумна девојка со години ивее сама во куќичката на брегот на мочуриштето што го нарекува дом, спријателувајќи се со галебите и откривајќи ги животните лекcии во песокот. Но доаЌа време кога почнува да копнее по љубов и прегратка. Кога нејзината дива убавина ќе маЌепса двајcа младичи од градот, Каја го отвора срcето за новиот живот ‒ но тогаш се случува незамислживото. Девојката од мочуриштето е едновремено неверојатна ода на природата, приказна за растењето и влегувањето во светот на возрасните и мистериозен случај на моно убиство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Дилија Овенс
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници343

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB