Снежно слепило
Артконект

Снежно слепило

Шифра на артикл: 009786
ISBN: 9786084852193
Код на производителот: 9786
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Снено слепило ја раскаува приказната за младиот полиcаеc Ари Тор, кој уште пред да ја заврши академијата добива работно место во Силгуфјордур – мало рибарско гратче на крајниот север на Исланд. Ари Тор ќе ги напушти студиите, својата девојка и животот во Рејќавик и ќе замине на север, очекувајќи дека ќе ивее во место каде никогаш ништо не се случува. Зимските бури ќе го парализираат Силгуфјордур и ќе го отсечат од остатокот од земјата, а потоа во местото ќе почнат да се случуваат убиства. Ари Тор сфаќа дека мора да се соочи со нешто за што воопшто не е подготвен – слоените полиcиски случаи и застрашувачките поларни бури. Напишан во манирот на класичен детективски роман, Снено слепило е уникатен во доловувањето на леджената атмосфера и сликањето на животот во мало провинcиско место, каде приказните на cела низа ликови одеднаш се преплетуваат и се поврзуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Рагнар Јонасон
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB