Затворено преку зима
Бегемот

Затворено преку зима

Шифра на артикл: 012087
Баркод: 9786084718178
Код на производителот: 12087
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Писателот којшто во Норвешка се здоби со епитетот „новиот Ју Несбе“, автор на неколку бестселери коишто оставија длабока трага во норвешкиот криминалистички литературен анр,Јорн Л. Хорст, за првпат на македонски јазик. Есенска магла како килим го покрива пејзаот и викендичките со поглед кон оловното море. Уве Бакеруд има намера да го помине последниот, скопоен викенд во летната викендичка пред зимскиот период. Но, кога пристигнува, го наоЌа местото во хаос, руинирано од провала. А во соседната викендичка: човек кој бил истепан до смрт. Главниот инспектор, Вилијам Вистинг, има видено претходно голем број уасни убиства. Но, очајот на сведоcите во Ставерн оваа есен, за него е нешто ново. Навидум обична ртва за време на краба, сепак истрагата покаува дека случајот е многу покомплиcиран од првичните претпоставки. Полиcијата доаЌа до сознанија дека дошло до судир помеЌу две криминални банди, но остануваат голем број нерешени мистерии. Непријатностите не се намалуваат, кога откриваат уш
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Јорн Л. Хорст
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници308

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB