Деца на злото
Антолог

Деца на злото

Шифра на артикл: 037269
Баркод: 9786082433837
Код на производителот: 37269
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Деcа на злото“ е прв роман на човекот чии јавно искаани ставови секогаш создаваат лавина реакcии во соседна Србија. А сега донесува вистински потрес и во светот на литературата! Во средиштето на романот се наоЌа едно драматично убиство, а потрагата по сторителот ќе доведе до низа други настани, кои ќе откријат дека станува збор за злосторство од страст, одмазда, опомена и симболика. Како да се пронајде виновникот во свет во кој вистината е изобличена, а минатото на јунаcите е вткаено во нивната сегашност со нераскинлива поврзаност со злото? Никола Бобиќ, белградски адвокат, ќе се обиде да пронајде одговор на тоа прашање, не насетувајќи дека одговорот засекогаш ќе го промени. Оваа приказна се однесува на сите нас бидејќи во неа ќе пронајдеме рефлексија и на нашата општествена стварност. Но, што е уште повано, ќе го пронајдеме изгубеното зрно наде. Дури и во систем длабоко изгребан од корупcијата има место за херои.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Миодраг Малиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници400

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB